Przemyślenia

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na plac zabaw.- 6 ważnych powodów .

By

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na plac zabaw.- 6 ważnych powodów .

Gdy przechodzimy obok placu zabaw to bardzo często słyszymy stamtąd radosny pisk dzieci. Co więcej nasze dzieci też jak tylko ujrzą plac to ciągną nas za rękę w jego stronę .Nawet mając swoją huśtawkę, zjeżdżalnię czy trampolinę na ogrodzie wolą pójść na plac zabaw .Dlaczego ? Dlaczego dzieci tak bardzo lubią tam chodzić oraz dlaczego warto je tam zabierać dziś opowiem Wam we wpisie .

Po pierwsze na placu zabaw jest wiele dzieci i nasze mogą poznać swoich rówieśników , uczyć wspólnych zabaw , dzielenia zabawkami oraz i cierpliwości np.gdy chcą na huśtawkę a ta jest zajęta przez inne dziecko i muszą czekać na swoją kolej .

Po drugie plac zabaw zapewnia też naszemu dziecku więcej swobody niż mieszkanie, jego pokój albo zagrodzony ogród .Na placu zabaw może się wybiegać ,wyszaleć ,zmęczyć a dzięki temu nasze dziecko będzie lepiej spało w nocy .

Po trzecie karuzela, drabinka ,huśtawka ,zjeżdżalnia, bujawki sprężynowe ,ścianka do wspinania to wszystko pomaga dziecku ćwiczyć kondycję .Gdy dziecko na placu zabaw skacze,biega ,wspina się to bardzo dobrze wpływa na jego kręgosłup ,mięśnie ,budowę .Dziecko ćwiczy szybkość ,zwinność swoją sprawność ruchową

Po czwarte dzieci wśród innych dzieci, których na placu zabaw nie brakuję uczą się nawiązywać znajomości ,uczą się współpracować , działać w grupie .Dużo lepiej się rozwijają przebywając wśród rówieśników.

Po piąte plac zabaw potrafi też dodać naszemu dziecku odwagi .Gdy uda mu się wejść na samą górę ścianki wspinaczkowej jest przeszczęśliwe i czuje się bardziej odważne. Oczywiście my jako rodzice musimy być blisko i kontrolować aby nic mu się nie stało ale pozwólmy aby nasze dziecko czuło się krok po kroku bardziej odważne bo dzięki temu bardziej odważne będzie i później w życiu .

Po szóste nic tak jak przemywanie na świeżym powietrzu i wymęczenie organizmu ,szaleństwo nie wzmacnia, zaostrza apetytu u dziecka .Zgodzicie się ze mną prawda .Więc warto dać dziecku szansę się wymęczyć na placu zabaw a wróci z niego głodny jak wilk .

Jeśli wpis się Wam podobał to koniecznie zostawcie mi serduszko i udostępnijcie go u siebie .Czekam też na Wasze komentarze .

You may also like

Comment (1)
  1. Monika 2 lata ago

    Ja musze Tobie powiedzieć ze jak tylko wchodzimy z Alanem na plac to ja chętnie od razu wyszłabym z niego😆No ale siedzę tam parę godzin żeby mały spalił energię której ma chyba stąd do kosmosu😆

    Reply

Post A Comment

Your email address will not be published.