Przemyślenia

Mam 34 lata  i zawsze uważałam się za młodą ,energiczną ,wesołą kobietę. .Zawsze aż do teraz …

By

Witajcie kochani dziś jest 15 października i Europejski dzień WLAKI Z RAKIEM PIERSI U KOBIET .

Od pewnego czasu zabieram się do tego aby napisać do Was ten wpis ,wpis w którym chcę prosić Was abyście nie popełnili mojego błędu .

Mam 34 lata  i zawsze uważałam się za młodą ,energiczną ,wesołą kobietę. .Zawsze aż do teraz …

Zawsze uwielbiałam robić kilka rzeczy na raz, starać się być zorganizowana .Zawsze lubiłam robić tak aby wszystko było ogarnięte ,dom czysty ,obiad pachnący na czas ,zakupy ,spacer z dziećmi i zabawa  . Żeby ze wszystkim nadążyć najczęściej odpuszczałam siebie . Najważniejsza zawsze była rodzina aby znaleźć dla niej czas i dom aby funkcjonował .

Ten dom to taki mój bzik ,serio na prawdę w pewnym momencie zrozumiałam jaka to była głupota aby biegać na okrągło ze ścierką, odkurzaczem bo w domu musi być stale czysto ,obiad każdego dnia domowy ,pachnący .Głupia byłam i tyle bo zamiast biegać z tą ścierką to mogłam biegać czasem ale do lekarza ,gdy coś się działo to nie powinnam myśleć ,że samo przejdzie tylko iść i sprawdzić czy nic się nie dzieje . Zamiast każdego dnia stać przy garnkach i gotować to mogłam czasem na obiad zrobić pizze z Lidla a czas na gotowanie zamienić na czas spędzony u lekarza.

Wiele z nas żyje w ciągłym biegu gdzie dni płyną błyskawicznie ,wiele z nas nie myśli o sobie praktycznie wcale bo jako rodzic ,partner na pierwszym miejscy stawiamy rodzinę i ich dobro .Ich szczęście jest dla nas najważniejsze .Ja jestem jedną z tych wielu .Zawsze wszystko było ważniejsze niż badania ,niż pójście do lekarza .Wiem ,że to był błąd .

Gdybym mogła cofnąć czas …. ale niestety wiem ,że nie mogę i dziś mając 34 lata moje ciało powinno biegać a bardzo często zachowuje się jak zmęczony ,schorowany organizm .

Ostatnio byłam u lekarza i zaczęłam wymieniać co mi się dzieje a lekarz do mnie w odpowiedzi ,że być może będę musiała mieć rękę operowaną .Byłam w szoku bo dopiero zaczynam godzić się z myślą ,że lada moment czeka mnie operacja nóg a tu ręka !!.. Boję się odpowiedziałam .Lekarz zadał mi pytanie ,jedno krótkie pytanie ,które jeszcze bardziej zmobilizowało mnie do tego aby napisać o tym do Was i prosić abyście nie popełniali mojego błędu i chodzili regularnie na badania oraz nie lekceważyli gdy coś się dzieje mówiąc sobie samo przejdzie ,mam ważniejsze rzeczy na głowie niż chodzenie po lekarzach !!.

Pytanie ,które zadał mi lekarz brzmiało krótko .. KIEDY OSTATNI RAZ BYŁA PANI U LEKARZA ?..  

Wbiłam się w fotel ,wstyd mi się zrobiło i odpowiedziałam ,że dawno ,tak dawno ,że nie pamiętam .

Moje nogi ,które teraz doprowadziły mnie do stanu takiego ,że czasem normalne ,zwykłe funkcjonowanie jest dla mnie bardzo ciężkie wiem ,że zaniedbałam sama bo gdybym wcześniej ruszyła ten temat to może dało by się to jakoś lekami ,maściami leczyć i mogłabym normalnie każdego dnia biegać ,funkcjonować ,chodzić do pracy żyć normalnie a nie tak jak teraz ,że czasem bolą tak ,że leżę i ciężko mi wstać .Ręka to samo boli ,drętwieje ,czasem puchnie palec i żyję tak już spory kawałek czasu ale chwilę  jest gorzej a potem długo jest okej więc po co do lekarza ,myślę może się uderzyłam i nie pamiętam ..przejdzie ,samo przejdzie ! .Masakra głupia byłam i tyle .

My mamy tak mamy ,że bardzo często zapominamy o sobie dlatego proszę kochane mamy nie lekceważcie żadnych objawów ,chodźcie do lekarza na badania . Dbajcie o siebie bo Wasze dzieci Was potrzebują zdrowych ,energicznych ,wesołych a nie leżących .

Jest mi wstyd i wiem ,że temu jak się teraz czasem czuję winna jestem tylko ja sama bo jestem osobą dorosłą ,jestem osobą odpowiedzialną i muszę być odpowiedzialna też za swoje zdrowie ,życie . Zrozumiałam ,że rodzina jest najważniejsza ale ja jestem jej częścią i też muszę być ważna !!…

PROSZĘ NIE POPEŁNIAJCIE MOJEGO BŁĘDU I BADAJCIE SIĘ !!!!… 

Jednocześnie proszę Was o udostępnianie wpisu ,może właśnie ktoś teraz potrzebuje bardzo go przeczytać aby zrozumieć to co ja zrozumiałam zbyt późno .

You may also like

Comment (1)
  1. Monika 3 lata ago

    Do 40-tki uważałam tak samo jak ty,że nie muszę chodzić na kontrolę,bo przecież mnue nic nie boli.Natomiast po 40-tce zaczęło się to ból brzucha,który skończył się operacja,to za szybkie bicie serca,a to za częste migreny🤦‍♀️od jakiegoś czasu latam średnio co pół roku na badania,bo muszę być zdrowa dla Alana❤
    Trzymaj się, będzie dobrze 😘😘😘

    Reply

Post A Comment

Your email address will not be published.