Przemyślenia

Jak naprawdę wygląda mój czas wolny przy trójce dzieci …

By

Jak naprawdę wygląda mój czas wolny przy trójce dzieci …

Dziś w tym wpisie chciałabym opowiedzieć Wam o czymś, o czym na pewno wiecie ale ciężko wprowadzić to w praktykę . Gdy zostajemy rodzicami odkładamy swoje prawie wszystkie potrzeby na niekończące się później. My mamuśki bardzo często czujemy się zmęczone ,niewyspane , zdenerwowane ,opadające z sił , rozdrażnione ,zrezygnowane i mogę tak wymieniać ….Macierzyństwo nas bardzo dużo kosztuje.

Do pewnego czasu nie zmienimy z tym za dużo bo gdy dziecko jest malutkie to potrzebuje nas o każdej porze dnia i nocy, chociaż z tymi nocami to bym dyskutowała bo jeśli cycem nie karmimy to tatusiek też może czasem wstać w nocy aby mama choć trochę odespała . Jednak gdy maleństwo staje się większym dzieckiem to powinniśmy zacząć znów myśleć o sobie nie tylko jako mamie ale i sobie jako kobiecie ,być troszkę samolubne i cholera jasna na prawdę bez wyrzutów sumienia mi tutaj ,że ja piję z tyłkiem na kanapie kawę a moje dziecko jest samotne bo siedzi na dywanie buduje klocki beze mnie . Dziecko czasem na prawdę potrafi świetnie zabawić się samo . Umie złapać w rączki zabawki, uruchomić wyobraźnię i krzywda mu się wtedy na prawdę nie dzieje gdy tworzy samo swoje zabawy . Niech to jest nawet chociaż po 15 min na początku abyś wypiła w końcu ciepłą kawę i 20 min wieczorem na zwykłą kąpiel bez dobijania się do drzwi mamooooo .Pamiętaj jesteś najukochańszą mamą dla swoich dzieci właśnie taka, jaka jesteś – nie jesteś doskonała i nie musisz  doskonałą być ,nie musisz ciągle być na najwyższych obrotach, być na każde skinienie dziecka bo zawołało mamooo. Nic się nie stanie jak dziecko poczeka parę minut na Ciebie . Czasem też gdy woła mamo może też przyjść do Ciebie ,nie musisz biec jak do ognia bo usłyszałaś wołanie mamooo . Należy Ci się kochana mamuśko odpoczynek i czas dla siebie.

 

 

Od zawsze jest tak ,że lubię się bawić z dziećmi i robię to bardzo często. To jest taki czas gdzie jestem 100 procent dla dziecka i to jest nasz czas. Czytamy wtedy bajki albo budujemy razem klocki czy gramy w karty albo planszówki .Czasem włączamy muzykę i tańczymy , wygłupiamy się .Naszym wspólnym czasem jest też czas gdy razem gotujemy ,pieczemy .Dziewczyny bardzo lubią mi pomagać wtedy .Gdy jest fajna pogoda to jesteśmy na wspólnym spacerze czy placu zabaw i tam też świetne spędzamy czas i dzieci wiedzą ,że jestem tylko dla nich wtedy .

Kiedyś myślałam inaczej i postępowałam inaczej ale nauczyłam się być bardziej dla siebie oraz więcej sobie odpuszczać . Nauczyłam się luzować i dużo lepiej mi się z tym żyje oraz dużo większe prawdopodobieństwo ,że trochę pożyję i nie zwariuje przy trójce dzieci . Nie czuję się złą mamą ,że nie poświęcam wszystkiego dla dziecka , wiem ,że nie jedna osoba mnie pohejtuje za to co tutaj piszę ale ja nie widzę nic złego w tym aby dziecko pobawiło się też troszkę samo czy razem z rodzeństwem albo przez ok pół godziny obejrzało bajki bo my jak byliśmy dziećmi też je oglądaliśmy i krzywa się nam nie działa a na normalne osoby też wyrosnęliśmy . Gdy dziecko ogląda swoją ulubioną bajkę np. Strażaka Sama czy Psi patrol albo jakąkolwiek inną mama w tym momencie może wypić luksusowo ciepłą kawę .

 

Nie czuję się też złą mamą gdy czasem wychodzę sobie sama na miasto a dzieci zostawiam pod opieką Wojtusia .Hello to taki sam rodzic jak mama i krzywda się dzieciom przy nim nie stanie a dzieci też potrzebują mieć go dla siebie .Ja wychodzę ,ładuje się energią a maluchy w tym czasie bawią się fajnie z Wojtkiem . Na prawdę gdy dziecko jest już w takim wieku ,że może odejść od cycka mamy i zostać na troszkę pod opieką drugiego rodzica czy dziadków to wato skorzystać choć czasem i wyjść samemu albo z przyjaciółmi .Warto dla zdrowia psychicznego i złapania oddechu oraz siły na kolejny tydzień sama na sam z dziećmi .

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy słowie -rodzeństwo .Przecież gdy dzieci są już większe to zaczynają tworzyć wspólne zabawy , spędzają czas ze sobą i to jest też idealny czas aby nie wchodzić pomiędzy dzieci tylko cieszyć się z tego ,że dzieci jako rodzeństwo mają fajny kontakt ze sobą i się razem bawią a Ty w tym czasie możesz zrobić coś dla siebie czy coś po prostu w domu nadgonić aby wieczorem mieć więcej luzu .Olivka kiedyś nie potrafiła bawić się z Martynką bo była za mała , każdą zabawę jej psuła bo to była dla niej radocha porozrzucać .Teraz jest większa i lubi bardzo bawić się z siostrą w różne zabawy a Martynka też chętnie bawi się z nią .Ja zaglądam do nich ,pytam w co się bawią , rozmawiam chwilę i oddalam się do swojego a One bawią się dalej .

Wiem, wiem, to tak ładnie brzmi – znajdź czas dla siebie, łatwo pisać czy mówić ale spróbujmy choć od takiego pół godziny .Nie musisz też od razu robić tak jak ja i wychodzić z domu .Chwilą dla ciebie może być też długa kąpiel w pianie, podczas które do dzieci w razie w czyli przebudzenia ze snu zaglądać będzie drugi rodzic.

Często patrzymy na inne mamy i zazdrościmy tego jak sobie radzą , jak wyglądają albo tego gdy widzimy zdjęcie ,że są tu czy tam bez dzieci. Bez sensowne jest obserwowania innych, zazdroszczenie im ale z sensem jest zrozumienie ,że każdy człowiek bez względu czy jest rodzicem czy nie to i tak samo potrzebuje czasu dla siebie. Dzieci są cudownymi rozrabiakami i każdy rodzic kocha je najbardziej na świecie , ale moja droga Ty też jesteś cudowna ,każdego dnia dajesz z siebie 200 procent aby dziecko było uśmiechnięte ,szczęśliwe ,zadbane więc należy Ci się też zadbać o siebie właśnie dla siebie i swojej psychiki. Bo szczęśliwa mama, to na prawdę szczęśliwa rodzina.

Buziaki kochane moje .

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.