Emigracje

Co to jest Flohmarkt w Niemczech ?

By

Co to jest Flohmarkt w Niemczech ?

 

Witajcie kochani dziś chciałabym opisać Wam myślę fajny temat ,którym warto się zainteresować przyjeżdżając do Niemiec .

Będę mówić o pchlim targu czyli po Niemiecku Flohmarkt .

Pchli targ jest pewien rodzaj takiego bazarku, jarmarku czy np. targowiska, na którym osoby prywatne takie jak każdy z nas mogą kupić lub sprzedać różne używane przedmioty zaczynając od ubrań, rzeczy do domu , biżuterii , książek czy zabawek swoich dzieci. Czasem można znaleźć w takim miejscu za niewielkie pieniądze na prawdę fajne perełki .

Bywa też tak ,że można zakupić tam i nowe rzeczy .

Taki pchli targ to też świetna okazja aby nasze dzieci sobie zarobiły troszkę pieniążków gdyż pod opieką swoich rodziców mogą mieć też swoje stanowisko sprzedażowe i sprzedać już niepotrzebne zabawki .

Pchli targ organizowany jest różnie czasem raz w miesiącu, czasem co parę miesięcy .Latem odbywa się częściej gdyż takie targi przeważnie są na dużych placach czy parkingach sklepowych więc bez zadaszeń .

O takich targach bardzo łatwo się dowiedzieć gdyż zazwyczaj są ogłoszenia w gazetach oraz porozwieszane plakaty po mieście lub wpisując w wyszukiwarkę internetową słowo Flohmarkt i nazwę swojego miasta wtedy wyskoczą Wam terminy ..

Te targi z rzeczami używanymi odbywają się praktycznie zawsze odbywa się w niedzielne przedpołudnie .

Każdy z nas ma w swoim domu rzeczy, które do niczego się już nie przydadzą. Zamiast je wyrzucić, Niemcy zbierają to wszystko w jedno miejsce i gdy przyjdzie pora jadą na Flohmarkt i wystawiają swoje stoisko na którym za małe pieniądze sprzedają te rzeczy.

 

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

 

 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.