Przemyślenia

Jak przeżyć w spokojnym tempie dzień -proste triki ,które u mnie się sprawdzają .

By

Jak przeżyć w spokojnym tempie dzień -proste triki ,które u mnie się sprawdzają .

Znasz to gdy budzisz się rano i myślisz sobie dziś trzeba zrobić to i to .. i może jeszcze tamto a potem dzień i tak płynie swoim rytmem a wieczorem okazuje się, że nie wszystko udało się zrobić jak chciałaś .

Są trzy wyjścia

  • albo nadgonisz wieczorem.
  • albo odłożysz na jutro .
  • albo wprowadzisz w życie moje proste triki ,które ułatwią Ci codzienność .

Poranek zaczyna się tak ,że wstajesz i zaczynasz biegać .  A to ciuchy dla dzieci do szkoły , przedszkola a to śniadanie śniadanie , :” Mamo ja chce mleko , a ja kakao a ja chce zjeść płatki “ .. więc do boju , przygotowujesz śniadanie , czeszesz dzieci , czas goni i pora wychodzić. Potem biegasz dalej między zabawą z najmłodszym dzieckiem a pralką ,suszarką , zakupami ,kuchnią , deską do krojenia ,garnkami , domem , kurzami , podłogami a jeszcze trzeba spacer z najmłodszym dzieckiem zaliczyć i na plac zabaw pójść  no a chciałabyś jeszcze kawę wypić prawda , no i pijesz w biegu łyk za łykiem … .Każdego dnia też prześladuje Cię myśl :” co jutro zrobię na obiad ?.. “  Dzieci wracają ze szkoły znów głośno i wesoło i znów co 5 sekund słyszysz :” Mamo jestem głodna .. , mamo nudzi mi się , pobawimy się…, Mamo pomożesz mi ???… “ Do tego trzeba jeszcze pomóc w odrabianiu lekcji a potem znów zrobić kolację , pomóc przy kąpieli , poczytać bajki … Twój cały dzień to bieganina i jedno wariactwo . Jeśli nie pracujesz jesteś jeszcze wygrana bo jeśli robisz wszystko w domu plus chodzisz do pracy to ogromny szacunek dla Ciebie bo jesteś mega i bądź z siebie dumna .Robisz wiele rzeczy w jednym czasie i w biegu ale dajesz radę !!.. Podziwiam kobiety ,które pracują na cały etat i do tego wszystko  przy dzieciach i w domu jest zrobione bo to nie jest łatwe na prawdę .Ja pracuję na pół etatu i mam czas aby zrobić to czy to na spokojnie ale kobieta pracująca na cały etat ode mnie ma podwójny szacunek !!.. Oczywiście w pomoc domową powinny się włączyć starsze dzieci jak i mężowie ale i tak jeśli macie w domu pomocników to w dalszym ciągu wiele i tak zostaje na głowie kobiety .

Powróćmy do tego biegania przez cały dzień teraz . A może warto zatrzymać się i pomyśleć ,że można by było zrobić to wszystko na spokojnie ?.. Wystarczy wszystko zaplanować .

  1. Planuj posiłki ( Załawcza obiady ) weź kartkę ,usiądź z rodzinką ,zapytaj i  zaplanuj co zrobisz na obiady przez cały tydzień . Patrzysz wieczorem na kartkę i już nie musisz zastanawiać się co robić jutro na obiad bo już wiesz 😉 plus zakupy w sklepie zajmują Ci też mnie czasu bo wiesz co masz kupić .

  1. Prowadź Kalendarz ,ustawiaj sobie powiadomienia w telefonie albo miej w domu tablicę na której będziesz wieszać ważne terminy. Ja wierzę ,że masz dobrą pamięć ale z życia codziennego wiem ,że co chwilę pojawia się coś nowego ,co chwilę coś zajmuje naszą głowę i bardzo łatwo pogubić się w terminach datach . Jeśli będziesz wszystko zapisywać co możesz sobie wtedy co trochę zaglądać i buch od razu wiesz co jest jutro i o jakiej godzinie .

  1. Przygotuj się wieczorem na następny dzień. Przygotuj ubrania dla siebie i dzieci, spakuj plecak dziecku do przedszkola a starsze dziecko niech wieczorem spakuje swój plecach do  szkoły. To wszystko zaoszczędzi Ci dużo czasu ,unikniesz porannych pytań typu .. mamo gdzie mój piórnik ? mamo nie mam naostrzonych kredek itd .Dzięki przygotowanym ubraniom też wstajecie i ubieracie się nie ma pytań .. mamo a co mam założyć ? ..
  2.  Znajdź miejsce w domu dla każdej rzeczy i zawsze ją tam odkładaj. Jeny jak to wszystko ułatwia w życiu gdy rzeczy odkładane są na swoje miejsca .Potrzebujesz coś i po prostu po to idziesz nie ma nerwów ,stresów ,że potrzebuję a nagle nie ma tego …
  3. .Rozdziel porządki domowe na wszystkich domowników i zaplanuj porządki na cały tydzień . Tylko z tym ostrożnie , wiadomo doba ma określoną ilość godzin a nie samym sprzątaniem się żyje i dom nie muzeum  . U mnie to jest tak że lubię mieć domek posprzątany na weekend ale tak na prawdę to sprzątam codziennie. Zaczynam od poniedziałku sprzątaniem kuchni ,wtorek łazienka i korytarz , środa salon , czwartek znów poprawiam kuchnie ,łazienkę a piątek sprzątanie pokoju dzieci razem z nimi . One porządkują biurka ,wycierają zabawki ,układają je a ja myje okna czy pomagam im w sprzątaniu .Cały dom odkurzany jest też  codziennie a nawet czasem kilka razy dzienne ale grusze sprzątanie typu kurze , okna ..robię w poszczególne dnie . Pranie , śmieci ,zmywarka czy odkurzanie ,mycie podłóg to nie mój temat bo robią to inni domownicy
  4. Raz w Tygodniu Większe zakupy . Dzięki liście obiadowej możesz spisać teraz co będziesz potrzebować na obiady na cały tydzień i kupić je za jednym razem a potem trzymać się listy i tylko dokupować warzywa itd  . Do tego przecież cukier , mleko , mąkę , makarony, ryż i wiele innych cięższych rzeczy możesz też zakupić w większej ilości razem z mężem i trzymać w domu . Dzięki dużym zakupom raz w tygodniu nie będziesz tracić tyle czasu codziennie w sklepach .Ewentualnie pójdziesz tylko po jedną , dwie rzeczy których zabrakło w domu.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? a może chcesz zostawić Komentarz ?.Podziel się jak wygląda Twój dzień 🙂

 

BĘDZIE MI BARDZO MIŁO TEŻ , JEŚLI POLAJKUJESZ GO LUB UDOSTĘPNISZ♥

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.