Nasz dom

Jak zachęcić i ułatwić dzieciom sprzątanie zabawek ? – moja mała zasada.

By

Jak zachęcić i ułatwić dzieciom sprzątanie zabawek ? – moja mała zasada.

Nasze dzieci potrafią być dziećmi kochanymi ,słodkimi ale i dziećmi bałaganiarzami i marudami typu ..muszę sprzątać ? dlaczego ja ? zaraz to zrobię  … Potrafią być mistrzami w tworzeniu bałaganu: Na tak  zwane wywrócenie całego pokoju do góry nogami wystarczy im dosłownie 2-3 minuty a na posprzątanie łoj potrzebują kilku godzin bądź całego dnia .

Czy sprzątanie zabawek po zabawie musi być taką udręką dla rodzica ,który w kółko prosi posprzątaj te zabawki i dziecka ,które jak ma sprzątać to na momencie go wszystko boli ? Odpowiedz brzmi NIE ..nie musi tak być .

Jak  ułatwić dziecku tworzenie porządku w jego pokoju ? Jak zachęcić nasze dziecko do sprzątania po zabawie?  Dziś pokażę Wam prosty sposób aby sprzątanie dla dziecka było łatwe i szybkie .

Każda zabawka powinna mieć swoje miejsce i tego trzeba się trzymać . Dlaczego ?

Kochani dzięki tej zasadzie w dużym stopniu unikniemy ciągłych pytań dzieci ..gdzie moja lalka ? gdzie mój dinozaur ? ..mamo gdzie jest … i tak w kółko .Znacie to prawda .Jeśli zabawki będą miały swoje stałe miejsce to dziecku łatwo będzie je znaleźć  .Warunek tutaj jest tylko jeden ale nie do końca łatwy a mianowicie musimy nauczyć dziecka nawyku odkładania po zabawie zabawek na swoje miejsce .Tak jak powiedziałam nie jest to łatwe ale uwierzcie mi jest do nauczenia tylko …

TRZEBA ZNALEZĆ IDEALNE ROZWIĄZANIE NA ICH PRZECHOWYWANIE .

U nas idealnie sprawdziły się do tego plastikowe , takie pół przezroczyste, zamykane skrzynie . Takie skrzynie jako rodzic polecam bardzo na zabawki .

ICH PLUSY TO ..

  • Są plastikowe i łatwo je czyścić z kurzu .Wcześniej byłam za wkładami do kallaxa ,w nich też fajnie można segregować zabawki ale materiałowe  są super też zbieraczami kurzu a skrzynie plastikowe od czasu do czasu biorę pod prysznic , potem wysychają i są czyściutkie .
  • Są w większości przezroczyste ,tylko góra ,którą się zamyka skrzynię jest kolorowa .Dzięki temu ,że boki są przezroczyste to dziecko  bez buszowania czyli otwierania widzi co w niej jest .To bardzo ułatwia szukanie zabawki bez pomocy ..mamo gdzie jest moja zabawka …
  • Są zamykane i to kolejny plus gdyż dzięki zamknięciu kurz nie trafi tak szybko na zabawki a kosze mogą stać wszędzie gdzie nam się podoba nawet ułożone jeden na drugim .U nas są pod biurkiem i na szafie ustawione .
  • Mają bardzo fajny rozmiar i dzięki temu mieszczą sporo zabawek .Nasze skrzynie są średniej wielkości . W sprzedaży są jeszcze większe jak i mniejsze od naszych .
  • Można w nich przechowywać wszystkie zabawki bo właśnie dzięki swoim fajnym rozmiarom zmiesza te małe jak i większe zabawki .
  • Sprzątanie jest bardzo szybkie i proste dla dziecka bo wystarczy otworzyć skrzynię ,wrzucić zabawki i gotowe .
  • Spełniają rolę porządku jak i ładnie się prezentują .Nie wiem jak Wy ale ja lubię spójność i rozwiązania praktyczne a za razem ładnie wyglądające .

 

My w tych skrzyniach trzymamy praktycznie wszystkie zabawki od lalek po klocki ,pluszaki ,dinozaury ,zwierzątka itd ..Dziewczynki odkąd mają te skrzynie sprzątają chętniej i nie zajmuje im to tyle czasu .Co prawda zdarzają się momenty gdy idzie to opornie ale w 90 procentach sprzątanie zabawek idzie im dużo szybciej niż kiedyś .

Na koniec pokażę Wam jeszcze białe ,małe też plastikowe skrzyneczki ,które też fajnie się sprawdzą na zabawki ale takie malutkie np.jak akcesoria do lalek czy małe figurki np.zwierzątka .paw patrol czt pet shop itd ..

Jedyny minus jest taki ,że nie są przezroczyste ale nadrabiają tym ,że ładnie spełniają rolę porządku i ładu oraz ładnie się prezentują oraz można je trzymać praktycznie wszędzie.

Skrzyneczki kupicie w Kik za 3,99 euro sztuka .

 

A  jak u Was wygląda temat sprzątania zabawek ? Dajcie znać w komentarzu.

W kolejnym wpisie pokażę Wam jak łatwo zadbać o porządek na biurku u dziecka .

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.