Nasz dom

Kalendarz Adwentowy- jak go zrobić oraz co włożyć do środka ? 

By

Kalendarz Adwentowy- jak go zrobić oraz co włożyć do środka ? 

No hej .Przybywam dziś do Was z moim pomysłem na kalendarz Adwentowy jednak zanim pokaże i opowiem Wam o moim pomyślę to może wspomnę kilkoma zdaniami czym jest Adwent i po co nam oraz co to jest sam kalendarz . 

No więc Adwent jest to okres w Roku Liturgicznym, kiedy ludzie wierni kościoła chrześcijańskiego przygotowują się do nadejścia Bożego Narodzenia .

Adwent zaczyna się w niedzielę, która przypada na cztery tygodnie przed Świętami. W tym roku Adwent rozpoczął się 27 listopada. Adwent  obejmuje każdego roku cztery niedzielę i w każdą zapalamy jedną świece z świecznika adwentowego .

Jeśli szukacie pomysłu na Świecznik Adwentowy to klik poniżej i tutaj macie moje inspiracje .

Jak zrobić świecznik Adwentowy w wersji nowoczesnej.

Świecznik Adwentowy – moja inspiracja

Okej a teraz parę słów o tym czym jest ten kalendarz Adwentowy o którym ostatnio dużo Wam piszę .Wiadomo ,że jak nastanie Grudzień to każdy z nas czy to my dorośli czy nasze dzieci włączamy odliczanie do Świąt i kalendarz to bardzo fajny sposób na odliczanie właśnie do Świąt .

Są na nim 24 numerki , które po otwarciu ukazują  nam mały prezent, czekoladkę czy zadanie. Kalendarze kiedyś były głównie do dzieci, Obecnie wiele sklepów oferuje kalendarze przeznaczone też dla dorosłych. Wybór jest ogromy od kosmetyków ,po biżuterię ,kawę ,herbatę czy też słodycze .

Jeśli decydujecie się aby zrobić samemu taki kalendarz i zastanawiacie się co włożyć do niego to odsyłam Was do moich wcześniejszych wpisów .Klik poniżej i jesteście we wpisach .

Co włożyć do kalendarza adwentowego oprócz słodyczy , tak żeby sprawić wiele uśmiechu na buźce  dziecku i nie zbankrutować przy tym ?

Co włożyć do kalendarza Adwentowego dla dzieci -moje pomysły .

Pomysłów na kalendarz Adwentowy jest ogrom .Tak na prawdę możemy go wykonać jak tylko chcemy .Nie ma tutaj jakiś ograniczeń .

Najpopularniejsze kalendarze są z 

  • płóciennych woreczków

  • kolorowych tkanin

  • papierowych pudełeczek

  • papierowych kopert

  • szuflad katalogowych

Dziś pokażę Wam mój pomysł na kalendarz .Co prawda jest podobny do kalendarza z zeszłego roku ale ciutke inaczej wygląda .Zresztą zobaczcie sami .

Pierwsze zdjęcie to kalendarz z zeszłego roku a kolejne to nasz tego roczny .

 

 

Jak zrobiłam ten kalendarz ?  No więc zawieszkę  do niego ze sznureczka i drewna kupiłam w Jysk . Okręciłam go lampkami a potem czerwonym łańcuchem choinkowym a raczej pięcioma Magdaleno . Potem zawiesiłam kartonikowe domki w których są niespodzianki dla dzieci, doczepiłam z karmelkami na których są numerki  i gotowe .Na koniec posadziłam jeszcze dwa skrzaty .

 

 

Kartoniki domkowe kupicie w Tedim ,kramelki w Kaufland a czerwony łańcuch w Euroshopie

Jak mam być szczera to powiem Wam , że wykonanie kalendarza to była prosta, szybka sprawa .Jednak te niespodzianki ,wypełnianie kartoników to już grubsza i dużo bardziej czasochłonna była zabawa .Jednak nie narzekam bo ja lubię takie robótki .

Kalendarz przez okres oczekiwania na Święta posłuży też nam jako piękna dekoracja bo idealnie zdobi ścianę w kuchni i co więcej wieczorem cudnie się prezentuje gdy zapalę na nim lampki .Uwielbiam ,uwielbiam no uwielbiam te Świąteczne światełka .

mde

mde

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.