Perełki

Idealne klocki dla małych rączek-Lego Duplo

By

Idealne klocki dla małych rączek .

Hejo  chcę Wam dziś polecić idealny zestaw klocków Duplo idealnie nadający się dla małych rączek , dzieci ,które zaczynają swoją przygodę z klockami .

Lego na pewno poprowadzi dziecko przez kraine wyobraźni oraz zaprosi do super zabawy . Jest to moim zdaniem idealny zestaw na rozpoczęcie przez dziecko przygody z budowaniem .

Mowa o zestawie Lego Duplo numer 10909

Mówcie co chcecie ale obojętnie czy chłopiec czy dziewczynka , obojętnie czy maluszek czy starsze dziecko ,każde dziecko uwielbia zabawę z Lego . Ja sama też bawię się tymi klockami co więcej gdy zaczynam zabawę z dziewczynami to czas mi tak szybko myka ,że godzina to jest pstryk i jej nie ma a wspólna zabawa dziecka z rodzicem jest bardzo ważna dla budowania prawidłowych relacji. Co więcej podczas budowania śmiechu nie brakuje a wiadomo ,że dobrą zabawę lubi każdy .

No to okej startujemy

Najpierw parę słów dlaczego Lego duplo ?

Po pierwsze bawiąc się klockami dziecko uczy poznawać się  kolory , kształty , może próbować też liczyć więc zabawa tymi klockami może poprowadzić do nauki z uśmiechem i radością .Są zestawy ,które mają literki ,cyferki oraz przeróżne kształty więc dziecko spędzając czas na zabawie uczy się wielu rzeczy .

Po drugie jest to świetna zabawa nie tylko dziecka ale i dla  rodzica a budując wspólnie możemy fajnie spędzić razem czas i zadbać o zacieśnianie więzów rodzinnych .Każdy czas razem jest bardzo ważny zarówno dla dziecka jak i rodzica a jeśli to też czas gdzie gości uśmiech i wygłupy to tym bardziej jest to fajny czas ,który nasze dziecko z pewnością zapisze w swoich wspomnieniach z dzieciństwa .

Po trzecie dziecko może rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię . Może zamieszkać w domku ale i pałacu. Wszystko zależy od wyobraźni .Z klocków Lego możemy zbudować ogromnie dużo . Ja często przyglądając się zabawie dziewczynek i budowlom ,które tworzą nie mogę wyjść z podziwu jak piękne one są .Pamiętam Olivkii pierwsze budowle było to nakładanie klocka na klocek .Teraz tworzy cudowne zamki .

Po czwarte -Bardzo podoba mi się w nich też to ,że można łączyć ze sobą różne zestawy i rozbudowywać czy przebudowywać je a dzięki temu zbudować coś ogromnego ,pięknego. Z jednego kupionego zestawu możemy oprócz oryginału, który przedstawia obrazek na opakowaniu bądź zawiera instrukcja możemy wybudować kilka różnych innych budowli ,wystarczy tylko dodać klocki z innych zestawów, które mamy też w domu .

Po piąte-Manualność ,to kolejna cecha na plus przemawiająca aby kupić dziecku takie klocki . Podczas zabawy bardzo pracują paluszki naszych dzieci uśmiechając się oraz budując dziecko ćwiczy swoje rączki ,malutkie paluszki .Dopasowywanie, układanie, łączenie to świetne ćwiczenie dla tych małych rączek naszych dzieci.

Po szósteKoncentracja .Dziecko budując ćwiczy skupienie uwagi oraz logiczne myślenie np.czy ten klocek pasuje do tego ? czy da się je razem połączyć ? czy powstanie mi w ten sposób wieża ? itd … Biorąc klocek dziecko ogląda go i próbuje dopasowywać z innymi , czasem się udaje ,czasem nie ale najważniejsze ,że dziecko poprzez zabawę tutaj ćwiczy swoje logiczne myślenie i koncentrację .\

Po siódme-LEGO TO INWESTYCJA NA LATA CZYLI MOŻE PRZECHODZIĆ Z POKOLENIA NA POKOLENIE Klocki są co prawda plastikowe do drewna daleko im hahah ale są tak bardzo wytrzymałe ,że dziś bawią się nimi nasze dzieci a kto wie może kiedyś ujrzę jak budują i moje wnuki . Po prostu mam wrażenie ,że tych klocków nie da się zniszczyć , są bardzo ale. to bardzo wytrzymałe.

 

.W zestawie znajduje się 80 klocków i karteczka pokazująca pomysły na budowanie, dzięki której dziecko może skonstruować np. serduszko, auto, kwiatka, samolot, łódkę, domek, kaczuszkę ale i wiele ,wiele innych budowli .

Cena to ok 20euro do 30 euro a czasem w promoszce nawet i niecałe dwie dyszki więc myślę ,że bardzo fajna na początek aby rozpocząć przygodę z Duplo . Poniżej zostawię Wam linkusie gdzie możecie zakupić te cacuszka .

TUTAJ MACIE LINK DO ZAKUPU TYCH KLOCKÓW NA MY TOYS

TUTAJ AMAZON

TUTAJ EBAY.DE

TUTAJ ALLEGRO

Klockami Lego bawimy się z dziewczynkami prawie każdego dnia . Zabawa nimi daje nam dużo radości . Ja sama gdy siadam do budowania to bardzo się w to wkręcam , buduję i buduję i z zachwytem patrzę na to co można stworzyć dzięki tej zabawce. Jako dziecko miałam zwyczajne klocki i na prawdę widzę różnicę .Lego ma coś w sobie , coś co poprzez same patrzenie na nie zachęca do zabawy .Bardzo fajne jest też to w tych klockach ,że można ze sobą łączyć różne zestawy i budować na prawdę ogromne budowle .

To co przekonałam Was do wspólnej zabawy Lego ?

A będąc już przy rozmowie o klockach i maluszkach , które zaczynają z nimi swoją przygodę polecam zestaw z pociągiem i cyferkami . Nie kosztuje wiele a może pomóc Waszemu maluchowi w nauce rozpoznawania cyferek i liczenia .

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.