Przemyślenia

A gdyby tak zainwestować jesienią …

By

A gdyby tak zainwestować jesienią …

Na pewno każdy wie co to znaczy mieć gorszy moment , co to znaczy wstać rano z ogromnym bólem głowy . Wyspać się a jednocześnie wstać lewą nogą .

Są takie chwile gdy patrzę na dom , dzieci ,partnera i myślę ,że nic mnie dziś nie cieszy co więcej jestem tak drażliwa ,że o byle co się czepiam .

Teraz jesienią gdy co chwilę deszcz ,gdy zimno łatwiej o gorsze samopoczucie gdyż próbuję nas dopaść jesienna chandra .

A gdyby tak zainwestować jesienią w drobne przyjemności ,które sprawią ,że nasze samopoczucie będzie lepsze ?..

 

Świece zapachowe oj tak poproszę i to dużą ilość ,uwielbiam je i zabieram ze sobą czasem też do kąpieli. Jesienią i zimą to idą u mnie w domku jak woda . Każdego prawie wieczora je zapalam .Oj tak świece to relaks cudny dla mnie . W Tkamxx znajdziecie cudnie pachnące świece .No bajeczny zapach i żałuję ,że nie możecie go poczuć ale jak macie Tkmaxx w pobliżu to serio biegnijcie po nie !!..

  • Szare ubrania zastąpić kolorowymi ?.. Coraz częściej  widzę ludzi ,którzy mają na sobie ubrania od stóp do głów w czerni bądź szarości . Ja nie mówię ,że to coś złego ale czy zastanawiając się tutaj dłużej ciemne kolorki nas nie przytłaczają? Przecież ta deszczowa jesień jest sama w sobie wystarczająco szara dlatego może miejmy na sobie ciut cieplejsze kolory ? kolory słońca ,odcienie żółtego, rudego czy ciepłego brązu .  Może warto spróbować ? Może to lekko poprawi choć samopoczucie ? U mnie kolorowe ubrania to bardzo częsty widok , w sumie na okrągło je noszę . Wiadomo nie chodzę w żółtych czy pomarańczowych adasiach czy kozakach ,spokojnie do kosmitki mi jeszcze  ale wystarczy jak do ciemnych spodni założę jasną bądź kolorową górę np. wesoły, kolorowy sweterek czy czerwoną kurtkę i już mi lepiej .

 

nfd

No i jak już tak sobie myślę to może do tego zestawu dołączyć jeszcze choć małą, dzienną dawkę śmiechu ?.. Przecież roześmiana twarz, dobry humor i  lekka dawka optymizmu sprawia ,że żyje nam się lepiej . Śmiech ma też bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm , samopoczucie , wygląd , zdrowie . Uśmiech to darmowy ,najlepszy kosmetyk .!!!

Jesienią powinniśmy również zadbać o nasz domek . Wprowadzić ciepłe dodatki do niego . Gdy za oknem wieje, pada , szaro oraz robi się  szybko ciemno to niech w naszym domku będzie choć ciepło , przytulnie . Nie chodzi o to aby zmieniać zaraz cały wystrój , wszystkie dodatki i bankrutować a z mężem się rozwodzić bo znów masa kasy poszła na pierdołki do domu .Wystarczy na prawdę odrobina , kilka drobiazgów aby wprowadzić zmianę  .Jednym z takich detali wnętrzarskich mogą być plakaty dekoracyjne . Cudowne znajdziecie w GLERIX 

Na koniec mojego gadania dodam jeszcze ,że to iż pada deszcz nie oznacza ,że nagle trzeba zamykać drzwi na pięć zamków i nie wychodzić z domu tylko w nim świra dostawać . Przecież jeśli nie leje tak jakby z wiadra przysłowiowego to można założyć takie cudo jak kalosze czy bajeczny wynalazek o nazwie kaptur bądź nominowaną do cudownych wynalazków kurtkę przeciwdeszczową i wyjść na spacer chociażby na pół godziny .Kurczę jak byliśmy dziećmi to rodzice na okrągło krzyczeli ,żeby wyjść z kałuży ,żeby nie skakać a dla nas to najlepsza zabawa była deszcz ,kałuże i to te największe a teraz to gdy pada zastanawiamy się czy wyjść czy nie bo deszcz pada .

Jesień może być piękna tylko od nas to zależy . Zjedzmy tą czekoladę na poprawę spadającego nastroju i doceńmy piękno wokół nas .

Jeśli spodobał Ci się wpis będzie mi bardzo miło jak go polubisz , skomentujesz a skakać do góry będę jak udostępnisz .

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.