Przemyślenia

Jeśli Twoje dziecko …

By

Nobody is perfect-Ku refleksji .

Siedzę sobie i tak myślę ,że napiszę do Was moje przemyślenia o tym jak ja kiedyś wielu rzeczy nie rozumiałam.  ile to razy zdarzało mi się ,że płakałam w poduchę albo kręciłam się z boku na bok bo spać nie mogłam myśląc o tym ,że mogłam coś zrobić lepiej , lepiej się zachować, więcej tłumaczyć itd .
W pewnej chwili zrozumiałam, że nie tędy droga.. a zrozumiał to właśnie dzięki moim dzieciom.
One pokazały mi , że obojętnie czy jestem wesoła, śmieje się  ,bawię z nimi czy jestem słaba bo np. Źle się czuje albo mam po prostu gorszy dzień , że obojętnie czy na obiad jest coś pysznego czy pizza z Kauflanda albo szybki makaron to kochają mnie zawsze tak samo mocno. ❤️❤️
Dla dzieci najważniejsze jest to że okazujemy im naszą miłość ,dajemy im naszą uwagę i czas .Buziak i przytulas ,słowo kocham Cię dla naszych dzieci to bardzo dużo .
One nie potrzebują aby być z nimi na okrągło .One potrzebują małych chwil spędzonych na wspólnych radościach .W takich momentach czują się dla nas najważniejsze .Bez sensu jest mieć wyrzuty sumienia ,że spędzamy z dziećmi mało czasu .Doba ma ograniczoną ilość czasu a my jako rodzice mamy też obowiązki domowe i nie jest ich mało ,mamy też pracę  dlatego starajmy się spędzać z dziećmi po parę chwil na wspólnych planszówkach czy budowlach z klocków albo innej zabawie czy po prostu wygłupach i cieszmy się jak one z tego ,że jesteśmy razem nie ważne czy to trwa pół godziny czy godzinę czy cały dzień .Nauczmy cieszyć się jak nasze dzieci .
Kochana  jeśli Twoje dziecko jest najedzone, wyspane, uśmiechnięte, wygłupia się z Tobą, tuli do Ciebie i mówi, że Cię kocha to znak, że jest szczęśliwe więc nie kombinuj i odpuść sobie te wyrzuty sumienia, które dopadają Cię wieczorami, że to czy tamto mogłaś zrobić lepiej .
Uwierz mi jesteś na prawdę dobrą mamą i zamiast zadręczać się myślami to wyśpij się a rano z uśmiechem na twarzy utul swojego maluszka bo dla niego jesteś najważniejsza nawet wtedy gdy nie ze wszystkim umiesz sobie poradzić 💛

Ps. Nobody is perfect okej więc nie zadręczaj się tylko ciesz gdy widzisz uśmiech swego dziecka bo to jeden z najpiękniejszych widoków jakie można zobaczyć .

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.