Nasza rodzina

3 cenne dla mnie rzeczy , których uczę się od Wojtka 

By

3 cenne dla mnie rzeczy , których uczę się od Wojtka 

Jak wiecie człowiek uczy się całe życie wszystkiego .Nawet gdy coś potrafi to nadal dalej się tego uczy. Brzmi  troszkę dziwnie ale tak jest .Życia w związku też uczymy się stale ,każdego dnia. Nie ważne czy to nasz pierwszy związek czy drugi . Życie w codzienności obok drugiej osoby jest bardzo trudne bo łączą się dwa różne charaktery, dwie osobne żywe istoty ,które mają swój rytm dnia ,płynącego życia nagle łączą się w jedno i muszą wypracować sobie nie swoje a wspólne dalsze życie i to na prawde nie jest łatwe .

Kompromis tak ja wiem ale ile można ciągle kombinować z tymi kompromisami . Życie we dwoje ,które wybieramy ma być dla nas radością , przyjemnością ,chęcią życia we dwoje .Więc nie może być życiem na wiecznych kompromisach .

Ważne aby słuchać i jeszcze raz słuchać tego co mówi do nas druga osoba i ją obserwować .Po prostu uczyć się jej .

 

Dla mnie obserwowanie mojej drugiej połówki jest bardzo ważne bo dzięki temu wiem jak sprawić jej radość .Pierdołki typu jaki jest jego/jej ulubiony kubek do porannej kawy  ?..  W jaki sposób lubi mieć ułożone poduszki do snu ?

To są niby małe rzeczy ale dla naszego partnera/ki są rzeczami ,które mają duże znaczenie i pokazując ,że wiemy ,znamy i co więcej poranną kawę niesiemy w ulubionym kubku na prawdę sprawią radość . Pamiętajcie ,że małe rzeczy cieszą nas najbardziej .

Więc jak żyć w dobrym ,spokojnym ,udanym związku ? Nie wiem bo każdego dnia się tego uczę ale wiem jedno dzięki Wojtkowi nauczyłam się 3 ważnych rzeczy .

Prawdziwa przyjaźń

Nauczył mnie bezinteresownej przyjaźni ,która działa w dwie strony .Takiej ,która nie oczekuje w zamian a po prostu jest bo chce .Ochrzani gdy trzeba ,świętuje gdy jest okazja .

Wspieranie i motywowanie się nawzajem w pasjach .

On lubi samochody , tatuaże ,marvela a ja pisanie, tworzenie, bloga . Szanujemy swoje różnice i pasje. Ja chociaż czasem na prawdę nie rozumiem tego co do mnie mówi opowiadając o marvelu , to staram się słuchać i zrozumieć.  On również nie tylko szanuje ale i wspiera oraz motywuję mnie w moich pasjach abym się w nich rozwijała .Ja wiem ,że mój mężczyzna ma ogromy talent do rysowania i bardzo wierzę w niego i to ,że potrafi ,że ma duszę artysty ,nie odpuszczam ,staram się motywować do działania w tym kierunku a gdy widzę ,że zaczyna działać i pojawia się uśmiech oraz opowiadanie na jednym tchle o tym bardzo się cieszę jego szczęściem.

Myśl o sobie

Rzecz najtrudniejsza chyba dla każdej matki prawda . Zatrzymać się i przez chwilę pomyśleć tylko o sobie. Nie stać przy garach kilku godzin i  gotować dzisiaj obiadu tylko zrobić pizze z Lidla a czas poświęcić swojej pasji . Nie biegać i sprzątać w kółko tylko usiąść na chwilę i wypić spokojnie kawę tak na luzie z uśmiechem .Dom to nasz dom i nie musi być w nim błyszcząco czysto ,ważniejsze aby było radośnie i szczęśliwie. Przy Wojtku zaczęłam bardziej wierzyć i cenić siebie .Myślę,że to działa u nas obojga tak samo dzięki temu ,że nasz partner wierzy w nas to my zaczynamy bardziej wierzyć w siebie .

Wszystko zaczyna się w mojej głowie. Moje myśli w dużej mierze stają się rzeczywistością.

➡️Kiedy próbuje czegoś nowego to nie mogę chcieć efektu już zaraz bo wszystko wymaga czasu na adaptacje.
➡️Moja codzienność potrzebuje więcej cierpliwości niż złości a przez to i łez.

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.