Perełki

Pop it -czy warto kupić swojemu dziecku ?

By

Pop it -czy warto kupić swojemu dziecku ?

 

Pop it zabawka ,która skradła serca chyba prawie każdemu dziecku .Można ją kupić już praktycznie wszędzie .Choć tak na prawdę to kawałek sylikonu to dzieci wariują na jego punkcie .My rodzicie zastanawiamy się czy warto wydać na nią pieniądze i ją kupić dziecku ? Co takiego ma w sobie ta zabawka ,że dzieci oszalały ?..

Powiem Wam ,że ten temat od pewnego czasu bardzo chodzi mi po głowie i postanowiłam bliżej się przyjrzeć tej zabawce .Uruchomiłam  Internet aby zobaczyć co ciekawego można kupić z kolekcji pop it oraz jakie są ceny no i powiem Wam ,że jest tego od wyboru do koloru . Z moich obserwacji wynika ,że

Po pierwsze trzeba przyznać ,że świetnie dobrana kolorystyka przyciąga oko.

Po drugie można kupić praktycznie wszystko od wzoru owoca np. ananasa po postać z bajki np. Peppe pig . Jednak to nie wszystko bo widzę ,że produkcja tej zabawki rozwija się coraz bardziej i dostępne są gry ,torebki ,obudowy na telefon czy brelok do kluczy .

Po trzecie jeśli chodzi o cenę takiej zabawki no to uważam ,że nie jest ona super tania ale też nie jakaś bardzo droga . Myślę ,że dostępna na tak zwaną każdą kieszeń .

 

No dobra ale do rzeczy chciałabym dziś powiedzieć Wam dlaczego uważam ,że warto kupić dziecku tą zabawkę .

Po pierwsze zacznę od tego ,że małe dzieci mogą dzięki niej uczyć się poznawać kolory ,kształty a nawet uczyć liczyć , dodawać czy odejmować .Tak zgadza ta zabawka może zastąpić liczydło i może być świetną formą nauki przez zabawę . Po prostu dziecko rzucając np.dwiema kostkami do gry wciska oczka na pop it najpierw ilość wyrzuconych oczek na jednej kostce a potem na drugiej i na końcu liczy wciśnięte kółeczka i ma wynik .

Po drugie zabawka ta uczy wyciszenia , skupienia oraz koncentracji . Jeśli zabawka skupi na sobie uwagę dziecka to ono przestanie nagle biegać skakać i będzie ćwiczyć jak usiedzieć w miejscu dłużej niż minutę .

Po trzecie tą zabawkę można użyć nawet przy wspólnym gotowaniu z dziećmi np.robiąc czekoladowe dropsy .Wystarczy rozpuścić czekoladę i wlać ją ostrożnie do pop it a następnie zaczekać aż wystygnie . kolejna propozycja to dropsy owocowe .Wystarcz zblendować owoce np.banana razem z maliną i przełożyć do pop it a następnie wstawić do zamrażalki . Po kilku godzinach cukierasy gotowe .

Teraz chciałabym Wam przedstawić grę pop it ,którą kupiłam na Amazon.de .

Ja kupiłam wersje na dwie osoby ale możecie zakupić na np.cztery

Zapytacie jak w nią grać  ?

No więc dzieci rzucają na zmianę dwiema kostkami i wciskają tyle kółeczek ile wyrzucą oczek na kostce .

Gracz, który pierwszy wciśnie wszystkie na swojej połowie potem wciska jedno duże kółko na środku planszy .

Wygrywa ten, kto jako pierwszy będzie miał wciśnięte wszystkie trzy kółeczka na środku planszy.

Myślę ,że ta gra serio może być fajna na nadchodzące jesienno-zimowe popołudnia .

Na naszym kanale YT znajdziecie film z udziałem dziewczynek i Pop it … NASZ RATUNEK PRZED DESZCZOWYM DNIEM .

 

 

A jakie są Wasze opinie na temat tej zabawki ? Czekam na Wasze komentarze . 

 

You may also like

Comment (1)
  1. Monika 3 lata ago

    No powiem Tobie kochana ze wyczerpałaś temat Pop-it😊Alan ma trzy różne formy i często klika niedługo ale przy energii mojego synka dobre i niedlugo 😁i tak jak kiedyś tobie pisalam Popity służą jemu do robienia kulek lodowych 😆

    Reply

Post A Comment

Your email address will not be published.