Nasz dom

Jak sprawić aby na biurku dziecka panował porządek ? -Moja inspiracja 

By

Jak sprawić aby na biurku dziecka panował porządek ? -Moja inspiracja 

Biurko dziecięce to miejsce przy którym dzieci spędzają dużo czasu .Tutaj często się bawią ale i tutaj spędzają czas odrabiając lekcje ,ucząc się no i właśnie często jest tak ,że mówimy do dziecka aby usiadło do biurka i zaczęło obrabiać prace domowe a tam na biurku jest bałagan i to nie mały .

Czy istniej rozwiązanie ,które sprawi ,że na biurku będzie porządek a nie wszystko wszędzie ? Odpowiedz brzmi ..TAK ISTNIEJE ale aby tak było trzeba spełnić jedną zasadę  .

Wszystko ma swoje miejsce- oto moja zasada .

Jak ona się ma do codziennego życia i funkcjonowania u dzieci ? Odpowiedz brzmi ..TERAZ JUŻ BARDZO DOBRZE i u Was też tak może być tylko trzeba trochę cierpliwości i wytrwałości aby nauczyć dziecka zasady odkładania rzeczy na swoje miejsce a to nie jest łatwe tak ja wiem dlatego kochani warto spróbować tą naukę dziecku ułatwić i sięgnąć po proste rozwiązanie .

U nas idealnym takim prostym rozwiązaniem na porządek na biurku były plastikowe doniczki na kwiaty .

Dla mnie rodzica super bo łatwo je czyścić z kurzu .Wystarczy co jakiś czas iść z nimi pod prysznic a dla moich dzieci super bo mają wszystko łatwo dostępne ,posegregowane a dzięki temu bez problemu wiedzą co gdzie jest no i najważniejsze sprzątanie jest dla nich szybkie i proste bo wystarczy ,że tylko np.kredki włożą do tej doniczki i gotowe .

 

Kiedyś mieliśmy specjalne organizatory na biurkach i powiem Wam ,że dla mnie była to udręka bo dzieci ciągle miały problem co gdzie jest i było mamo ..mamo a działo się też tak przez to ,że tam wszystko było razem a teraz w tych doniczkach jest wszystko super posegregowane i bez problemu można się odnaleźć co gdzie jest  .

Dziewczyny jak rysują to przysuwają sobie taką doniczkę ,wyciągają kredki czy pisaki ,tworzą rysunki a potem wkładają z powrotem do doniczki i posprzątane .

Przechowywać w nich możecie na prawdę wszystko czy to kredki ,pisaki ,długopisy ,ołówki ,nożyczki ,kleje ,ostrzynki ,gumki do mazania ,markery czy co tam jeszcze .Mają na prawdę super rozmiary i mega będą pasować na każdym biurku u dziecka

Te donice ułatwiły bardzo dzieciom sprzątanie na biurku a mi zaoszczędziły nerwów na widok bałaganu i proszenia no weźcie to posprzątajcie . 

Takie białe doniczki kupicie w Kiku albo Ikea ale Kiku są tańsze a różowe w Woddyworld .

 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.