Nasz dom

Czym kierowałam się kupując krzesła do biurka dla dzieci  ?

By

Hejka witajcie w kolejnym wpisie z naszego małego ,białego domku .Dziś porozmawiamy sobie o wyborze krzeseł do biurka dla dzieci.

Zakup krzesła niby prosta sprawa ale czy na pewno ? ..Powiem Wam ,że serio kota po woli do głowy dostawałam z tymi krzesełkami tym bardziej ,że dziewczynki jak wiecie mają wspólne biurko i krzesła chciałam aby były takie same a nie każde inne .Martynka 10 latka a Olivka 5 latka i weż tu dobierz dwa takie same krzesła żeby pasowały na idealnie na pięcio i dziecięco latkę .

Dlaczego dla mnie ten temat jest tak ważny ? Dlaczego tak wertuje i szukam odpowiednich krzeseł ?

Ponieważ 

Dziecko przy siedząc przy biurku na krześle spędza dość sporo czasu każdego dnia i złe dobrane krzesło i przyzwyczajenie dziecka do nieprawidłowego siedzenia może skutkować późniejszymi wadami postawy czyli garbieniem się ,bólem pleców i innymi skutkami. 

Czym kierowałam się kupując krzesła do biurka dla dzieci  ?

  • Bardzo ważna dla mnie była odpowiednia wysokość krzesła . Co to znaczy ?  Nasze dziecko gdy siedzi przy biurku na krześle, stopy opiera o podłogę a pod kolanem ma zgięcie tworząc kąt prosty.. Jest to ważne gdyż taka pozycja nie pozwoli na dodatkowe obciążenie kręgosłupa dziecka..
  • Kolejna ważna rzecz dla mnie to to aby krzesło było rosnące z dzieckiem gdyż ma to być zakup na dłuższy czas a nie chwilę .
  • Koła obrotowe a nie na zwykłych nogach bo dzięki temu będzie wygodniej dziewczynką sięgnąć coś z jednego końca biurka do drugiego końca plus połączę też pożyteczne z zabawą .Znacie temat co nie ..karuzelaaaa
  • Bardzo ważne dla mnie też było zdanie dziewczynek bo to mają być ich krzesła i mają im się podobać, w końcu to One będą ich właścicielkami .

No dobra teraz opowiem Wam o jakich krzesłach rozmyślaliśmy z Wojtusiem

Najpierw miały być z Ikea .Dla Olivkii było by idealne ale stwierdziłam ,że to krzesło będzie za małe dla Martynki no bo prawda taka ,że  jest one małe wymiarami i córeczka co prawda siedziałaby na nim pewnie tylko chwile i na tym koniec trzeba by było kupić większe więc lipa .

Potem ja jak to ja uruchomiłam Amazon.de i zaczęło się przeglądanie .Wzięłam pod lupę krzesło ,które widzicie poniżej na zdjęciu gdyż dużo osób je ma i poleca .Znalazłam na necie nawet fajowe z łapkami .Potem znalazłyśmy je w stacjonarnym sklepie dänischen bettenlager tylko ,że dostępne były same czarne .Powiem Wam ,że jest fajne ale przyznaję rację mojej Martynce i jej wypowiedzi ..Mamo ono zbyt sztywne .

 

Dużą uwagę przykuło krzesło ,które pokazał mi Wojtuś i to ono okazało się udanym zakupem .

 

  • Jest świetne wymiarami zarówno dla 5 latki jak i 10 latki . .
  • Jest extra wyglądem, pasuje do biurka i całego pokoju .
  • Dziewczynką spodobało się bardzo .
  • Do tego nie jest ani za twarde ani za miękkie i skórka bardzo fajna jest do utrzymywania czystości .
  • Jego cena jest bardzo fajna bo tylko 49,99 euro za sztukę

Tutaj macie link do jego zakupu na Amazon.de 

Jeśli interesują Was inne wpisy z pokoju dziewczynek to

Biurko Alex w pokoju dziewczynek 

Czasem mała zmiana okazuje się tą ogromną zmianą -BRIMNES IKEA 

Namiot z Netto super rozwiązanie . 

Na dziś to tyle .Jeśli wpis się Wam spodobał to koniecznie napiszcie o tym w komentarzu .Buziol

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.