Przemyślenia

Czy Wy też robicie to przed każdym dłuższym wyjazdem ?

By

Czy Wy też robicie to przed każdym dłuższym wyjazdem ? 

Lato ,wakacje to dla nas czas w dużej mierze wyjazdowy . Dzieci mają wakacje, my staruszkowie urlop i ten czas się aż prosi o to by wsiąść w auto czy pociąg ,samolot itd i pojechać gdzieś wypocząć ,spędzić czas poza domem choć przez tydzień albo weekend . No i tak jak pakowanie i wyjazdy są fajne tak powroty i to co czeka nas w domu już niekoniecznie … 

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć co robię zawsze przed wyjazdem i powrotem aby ułatwić sobie wiecie czas gdy walizki po urlopie wylądują w domku i trzeba będzie je ogarnąć a tu wiecie oprócz tego trzeba obiad robić i normalne życie prowadzić ..

 

Po pierwsze przed wyjazdem zawsze sprzątamy całe mieszkanie .Nie mogłabym zostawić bałaganu gdyż wtedy po powrocie nie dość,że walizki do rozpakowania i mega pełno rzeczy do prania to jeszcze trzeba by było domek  sprzątać no i to by mnie drażniło a tak po powrocie widzę czysty domek i od razu nastrój jest lepszy bo wiem ,że mogę sobie na spokojnie rozpracowywać te walizki ,

Po drugie jak już jesteśmy przy sprzątaniu to czyszczę lodówkę do takiej wiecie totalnej pustki i dokładnie ją myję . Po powrocie ruszam na zakupy i zapełniam ją świeżym jedzonkiem .W ten sposób nie mam żadnej nieświeżej niespodzianki w lodówce ,nie musze też przeglądać wszystkiego i sprawdzać dat . To wszystko zaoszczędza mi czasu oraz kasiorki bo przed wyjazdem wyjadamy tak zwane resztki a po powrocie nie muszę wyrzucać jedzenia ,które jest nieświeże bo zostało i nie zdążyliśmy zjeść .

Ps .zaglądajcie też do chlebaka .Kurde kiedyś zostawiłam bułki i nie pytajcie co zobaczyłam po powrocie jak chciałam włożyć do niego pieczywo .

Po trzecie opróżniam wszystkie kosze na śmieci i kosz z owocami .To bardzo ważne aby po powrocie nie zastał nas w domu nieprzyjemny zapach oraz tak zwane muszki owocówki .

Po czwarte wyłączam to co mogę z kontaktów od prądu bo nie wiem czy wiecie ale nawet nieużywany sprzęt a podłączony do gniazdka z prądem go zużywa a p po co tracić bez sensu kasiorkę prawda .

Po piąte podlewam moją zieleń zarówno tą w domku jak i na ogrodzie .

Oprócz tego oczywiście robię sobie liste tego co powinnam spakować na wyjazd ale wiecie pakuję się i tak zawsze na osotatnią chwilę hahaah.

A u Was jak to jest przed wyjazdem ? Napiszcie mi w komentarzu czy macie podobnie przed wyjazdem  .

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.