Emigracje

Schultute co to takiego -życie w Niemczech

By

Schultute co to takiego -życie w Niemczech 

Wakacje w Landzie NRW już prawie się skończyły i od poniedziałku wszyscy uczniowie oprócz pierwszoklasistów wracają do szkół. Ci najmłodsi swoją przygodę ze szkołą zaczynają we wtorek ,drugiego dnia i to na pewno będzie szczególny ,bardzo wyjątkowy dzień dla maluchów, które pójdą pierwszy raz do szkoły ale i ich rodziców.

W Polsce pierwszy dzień szkolny zaczyna się 1 września a w Niemczech jest to troszkę skomplikowana sprawa  i nie ma tutaj jednego wspólnego dnia dla wszystkich uczniów każdego Województwa rozpoczęcia szkoły. W Niemczech zależy od bundeslandu, w którym się mieszka. Powiedzieć jednak można ,że początek szkoły przypada zawsze jakoś na przełomie sierpnia i września.

W Niemczech Pierwszoklasiści podczas rozpoczęcia roku szkolnego otrzymują od swoich rodziców tutę zwaną po Niemiecku Schultute albo Zuckertute .Dziś chciałabym opowiedzieć Wam czym ona jest i jakie ma znaczenie .

Schultute to rożek w wielkości przeważnie od 35-75 cm . Rożek ten wypełniony jest różnymi rzeczami .Każdy z rodziców ma prawo włożyć do niego co uważa za stosowne .Większość rodziców tutę wypełnia słodyczami oraz przyborami szkolnymi ale są i tacy co wkładają zabawki bądz inne upominki .Wszystko zależne jest od wyobrazni rodzica i naszego pierwszoklasisty .

Schultutę można zakupić gotową w sklepie .Dostępne są przeróżne motywy na tucie od bohaterów bajek po zwierzaki czy inne motywy .Zakupić można też zwykłą jedno kolorową i przyozdobić ją samemu . Istnieje też możliwość zamówienia tuty obszytej materiałem .Niektórzy wykonują też taką tutę samodzielnie .W Internecie znajdziecie dużo tutoriali jak wykonać taki rożek samemu w domu .

Jeśli chodzi o to po co dajemy naszemu dziecku taką tutę to odpowiedz brzmi ,że w Niemczech rozpoczęcie etapu szkolnego przez naszego malucha jest bardzo ważnym wydarzeniem .Co niektórzy nawet robią przyjęcie domowe z tej okazji .Tuta jest małym symbolem rozpoczęcie nowego etapu w życiu naszego dziecka .

 

 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.