Kulinaria

Gofry -raj dla smakoszy-tajniki idealnych gofrów plus przepis 

By
Gofry -raj dla smakoszy-tajniki idealnych gofrów plus przepis

Hejka kochani w dzisiejszym wpisie zdradzę Wam moje tajniki  jak zrobić pyszne ,pulchne ,chrupiące gofry ,których nie odmówi chyba nikt .

Takie gofry serwują  w prawie każdej chyba restauracji w formie deserowej a nad morzem to już tym bardziej gofry to hicior .

No więc tak zatrzymajmy się na moment i ustalmy ,że idealne gofry to nie tylko dobra gofrownicą i przepis . Ile już testowaliście przepisów i nadal nie ten efekt ? Zastanawiacie się dlaczego przecież macie dobrą gofrownicę ,która ma 1400 W albo i więcej a tu gofry są nie takie jak powinny .Co jest grane ? Dziś dowiecie się co oprócz super mocy gofrownicy i extra przepisu  jest bardzo ważne aby gofry były bajeczne !!

 

Pierwszy tajnik to oczywiście gofrownica musi mieć co najmniej 1400 W .

Drugi tajnik to białka ! .Muszą one być ubite osobno i bardzo starannie .Mają być bardzo sztywne .Mi ubijanie ich zajmuje ok 10 min. Dodajemy potem je do ciasta po troszku i mieszamy delikatnie aby nie opadły ,nie powstała tak zwana facia i mieszamy najlepiej plastikową szpachtułką .

Trzeci tajnik to nalewanie ciasta na gofrownicę . Kochani nalewamy delikatnie i nie rozsmarowujemy go po całych płytkach gofrownicy tylko na środek a potem zamykamy i ciasto samo się rozprowadzi . Gdy je rozprowadzamy to traci swoją pulchność i nie rosną wtedy tak jak powinny .

Czwarty tajnik to chłodzenie i osuszanie gofrów .Nigdy na leżąco !.One muszą być pionowo i mieć odstęp jeden od drugiego aby nie parowały bo gdy parują to robią się miękkie i nici z chrupkości . Mój sposób w czym ustawić gofry patrzcie zdjęcie . Połóżcie blaszkę do pieczenia a na to kratkę do pieczenia i wkładajcie w nią gofry .Stoją super pionowo .

 

Gofry też możemy odgrzewać i  bez problemu nadal będą super chrupkie . Wystarczy tylko odgrzać  z powrotem w gorącej gofrownicy .

No to kochani teraz działamy i robimy gofry .

SKŁADNIKI

  • 2 JAJKA
  • OPAK. DUŻEGO CUKRU WANILIOWEGO -30 gram
  • SZCZYPTA SOLI
  • 3 SZKLANKI MĄKI
  • 2 SZKLANKI MLEKA
  • 4 ŁYŻKI OLEJU
  • PŁASKA ŁYŻKA PROSZKU DO PIECZENIA

PRZYGOTOWANIA .

Zaczynamy od włączenia gofrownicy i nasmarowania jej olejem najlepiej za pomocą pędzelka . Uwaga Smarujemy ją tylko raz na samym początku . .Zamykamy i niech się teraz nam porządnie nagrzeje.

Teraz kolej na jajka . Rozdzielamy żółtka od białek .

Teraz do białek dodajemy szczyptę soli i ubijamy mikserem je na bardzo sztywno. Tutaj na prawdę dajcie na to trochę czasu bo od dobrze ubitych białek zależy dużo w gofrach .

Teraz do żółtek dodajemy cały cukier waniliowy duży i miksujemy dokładnie .Musi powstać gładka masa .

Do żółtek wrzucamy mąkę i proszek do pieczenia oraz mleko i łyżką drewnianą mieszamy wszystko razem .

Teraz dodajemy olej i mieszamy nadal łyżką

Teraz najważniejszy moment czyli dodajemy pianę z białek i bardzo delikatnie łączymy ją z ciastem . Mieszamy ją powoli i szpatułką . Ciasto musi powstać gładkie ale i robić nam się w trakcie mieszania puszyste ! To jest ważne .

Gotowe ciasto nalewamy łyżką do zupy na bardzo gorącą gofrownicę ,na jej środek rozlewamy .

Zamykamy gofrownicę i pieczemy gofry . U mnie w Dezal 1400 W czas pieczenia to ok 5 minut .

Po upieczeniu przekładamy je pionowo na kratkę i studzimy .

Każda gofrownica piecze inaczej więc pilnujcie czasu pieczenia pierwszych gofrów .

Gotowe możecie podawać z bitą śmietaną , owocami , cukrem pudrem ,marmoladą albo same .

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.