Nasz dom

Jak sprawić aby salon spełniał funkcję sypialni a do tego aby nabrał odpowiedniego klimatu ? -Nasza sypialnia w salonie

By

Jak sprawić aby w salonie było pięknie oraz praktycznie jednocześnie za dnia ale i wieczorem ? -Nasza Sypialnia z salonie .

Wychodzę z założenia ,że nie ważne jak duży jest dom ale ile w nim jest ciepła .

Osobne pomieszczenie w domku tworzące sypialnie czy to nam jest potrzebne do szczęścia ? ..Na pewno zdania będą tutaj podzielone i wiele osób odpowie tak ,nie wyobrażam sobie spać w salonie a znajdą się i tacy dla których to nie jest żaden problem .Wiele rodzin po prostu z przyczyny najprostszej ,finansowej nie stać na duży dom czy mieszkanie i patrzą na to aby ich dzieci miały swoje pokoje a sypialnie rodziców urządzają po prostu w salonie .W Polsce metraż też mieszkań w blokach jest też taki ,że czasem ciężko o osobną sypialnie …Temat mogę powiedzieć rzeczka .

 

Ja pamiętam swoje pierwsze małe mieszkanie i pokój ,który był dla mnie pokojem dziennym jak i nocną sypialnią .Marzyła mi się wtedy osobna sypialnia ,takie wiecie z dużym wyrkiem ,toaletką a nie tylko komodą i lusterkiem widzącym na ścianie .Sypialnia ,która będzie taką oazą odpoczynku. Nadszedł czas gdy przeprowadziliśmy się na większe mieszkanie i uwaga doczekałam się dużej ,przestronnej sypialni na poddaszu .Początki łał ,łał ,łał . Urządzałam ją z taką radością jednak przy codziennym funkcjonowaniu nie było we mnie już tego łał bo co kolejne pomieszczenie do sprzątania a tak na prawdę korzystałam z niego tylko nocą bo w ciągu dnia gdy zle się czułam albo chciałam chwilę poleżeć czy odpocząć to i tak kładłam się na kanapie w salonie aby dzieci mieć na oku albo żeby poleżeć z nimi .

Z perspektywy czasu  mogąca porównać sobie czas gdy miałam sypialnie i czas gdy jej nie miałam to mogę otwarcie powiedzieć ,że nie jest jakoś mi osobna sypialnia do szczęścia potrzebna .

Dziś chciałabym pokazać Wam jak nasz salon przemienia się wieczorem gdy przemienia się w sypialnie .

Mam też takiego bzika jeśli chodzi o pościel ,lubię jak jest dopasowana do całokształtu w pomieszczeniu i pory roku .W tym roku gdy były Święta to dostałam od Wojtka śliczną taką czerwoną ,piękną Świąteczną i extra mi się komponowała .Teraz jako ,że zimowo biel króluje w salonie to i pościel jest myślę odpowiednia bo w odcieniach bieli ale żeby nie było nudnawo to zagościły na niej minionki haahah .One super pasują do moich światełek a na wiosnę hm.. zobaczymy może róż ,może zieleń a może to i to . Myślę też ,że dobrze dobrana pościel odgrywa na prawdę ważną funkcję jeśli chodzi o sypialnie w salonie gdyż ma ona tworzyć całość ,ma tworzyć odpowiedni klimat ,w którym poczujemy odprężenie i będzie nam się dobrze relaksowało .

Bardzo lubię ten wieczorny klimat naszego salonu gdy mogę pozapalać świece, światełka ,rozłożyć kanapę i po ciężkim dniu odpoczywać np .z Netflixem albo kominkiem na tv w tle .Wiecie co serio kobieta zmienną jest bo kiedyś ja i tv oj to ciężki temat ,dziś lubię wtulić się bardzo ,złapać kubek kakao i odpalić netflixa .

Więc jak zorganizować przestrzeń salonu aby spełniał funkcję salonu i sypialni jednocześnie ? Jak sprawić aby było pięknie i praktycznie jednocześnie za dnia ale i wieczorem ?

 Salon z rozkładaną sofą, która posiada pojemnik na pościel .

Najpopularniejszy i chyba też najłatwiejszy sposób na urządzenie sypialni w salonie to wyposażenie go w rozkładaną sofę z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel, który umożliwia przechowywanie kołdry, poduszek i prześcieradła a wiadomo ,że jeśli nie posiadamy osobnego pomieszczenia na sypialnię to w salonie liczy się każdy centymetr bo gdzieś trzeba jednak wszystko pochować zaczynając od ubrań po właśnie pościel .

Duża, rozkładana sofa jest fajna w ciągu dnia można sobie na niej wypić wygodnie kawę a wieczorem w chwilę zamienić ją w łóżko sypialniane .

 

Zapraszam Was na galerię zdjęciową mojej wieczornej krainy  .Może się czymś zainspirujecie.

 

 

A Wy jesteście posiadaczami sypialni czy Wasz salon tak jak i nasz wieczorami przemienia się w sypialnie ? ..

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.