Przemyślenia

Masz wiele ,masz bardzo wiele -WPISBLOGMAS nr.3

By

Masz wiele ,masz bardzo wiele -wpisblogmas nr.3 

 

Nie myśl za dużo dziś znów przed snem o problemach, zmartwieniach i tym czego Ci brak ..Prawda jest taka ,że problemy zawsze będą oraz ma je każdy człowiek a nie tylko Ty .Każdy z nas ma problemy codzienności ,zdrowia ,pracy ,związku ,pieniędzy ,wychowawcze .Każdy z nas zmaga się z jakimiś problemami nie mówiąc o tym wszystkim dookoła no bo wiadomo takimi rzeczami człowiek nie chce się chwalić .
Nie sugeruj się tym ,że inni są zawsze uśmiechnięci a jeszcze inni na zdjęciach Instagrama wiodą cudowne życie. Nie zazdrość tym ludziom bo oni też miewają gorsze dni ,dni ,które przytłaczają i sprawiają ,że czują się bezsilni . Za uśmiechem czasem skrywane są łzy a życie na Instagramie to życie internetowe gdzie pokazuje się to co dobre i tam nie zobaczysz słabych chwil .
Kochana uwierz ,że nie jesteś w tym sama ,nie jesteś gorsza oraz nie masz pecha . Życie też się na Ciebie nie zawzięło bo tak po prostu życie się toczy. Problemy będą zawsze czasem większe ,czasem mniejsze ,czasem będzie dłuższa przerwa i spokojny oddech ale po jakimś czasie znów coś się spierdzieli .Story of life …
Czasem rozwiązywanie ich wymaga więcej czasu i naszej energii ,czasem może dziwnie to zabrzmi a tak po prostu problem rozwiązuje się sam . Wiadoma sprawa jest tak ,że aby je rozwiązać musimy o nich myśleć ,zastanawiać się nad ich rozwiązaniem ale nie na okrągło .Nie możemy pozwolić aby nasze problemy przejęły nad nami kontrole aby nas stłumiły i wysysały z nas energię .Musimy starać się myśleć też o dobrych rzeczach , o tym co w życiu osiągnęliśmy, o tym co mamy ,kogo mamy bo takie myślenie oczywiście nie rozwiąże naszych problemów ale pomoże nam lepiej oddychać i mieć siłę do nich rozwiązywania
Nastał Grudzień ,miesiąc zadumy i podsumowań ,miesiąc refleksji .Może na prawdę warto pomyśleć o dobrych rzeczach ? Może warto skupić się na nich ? Bardziej je docenić ? ..Na co dzień tak gonimy ,tak się skupiamy na tym czego nam jeszcze brak oraz na tym co nas blokuje ,nad naszymi problemami ,że często jest tak iż zapominamy o tym co tak na prawdę mamy ,ile mamy i jakimi szczęściarzami jesteśmy .
Dla odmiany czasem pomyśl o tym jak wiele już masz bo.. 
Twój może mały ,zwyczajny, ciasny dom to marzenie człowieka bezdomnego., który nie może tak jak Ty  zimowym popołudniem usiąść sobie na kanapie i przykryć się  kocem popijając kawę czy herbatę .Nie ma dokąd wracać ani gdzie zjeść gorącej zupy .W okresie Świątecznym nie pachnie u niego choinką ani piernikami .
Twoja praca ,która nie jest może wymarzona i czasem masz ochotę się z niej zwolnić ,czasem wracasz z niej zmęczona jest marzeniem człowieka bezrobotnego. któremu na starcza na potrzeby życia codziennego .Marzeniem człowieka ,który martwi się każdego dnia jak zapewnić być swojej rodzinie .
Twoje zdrowe oczy, które mogę oglądać piękno otaczającej nas natury ,roześmiane twarze bliskich ,zabawy dzieci to marzenie człowieka niewidomego, który każdego dnia budzi się i widzi tylko jedno ,widzi ciemność .
Twoje zdrowe nogi, które prowadzą Cię tam gdzie chcesz i sprawiają ,że nie masz ograniczeń i tak na prawdę możesz wszystko  to marzenie  człowieka chorego, który każdego dnia jest zdany na inną osobą ,nie może żyć samemu swobodnie .
Twoje dzieci ,które hałasują, broją ,uśmiechają się ,czasem Cię męczą a często są dla Ciebie radością to marzenie człowieka, który bardzo chciałby zostać rodzicem i przytulić własne dziecko a ich mieć nie może.
.
.Wymieniać więcej?
Chyba nie muszę prawda.
Widzisz, masz wiele. Masz bardzo wiele. 
.
Dobrej nocy 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.