Nasz dom

Jak odpowiednio ozdobić ścianę nad biurkiem w pokoju dziecka?

By

Jak odpowiednio ozdobić ścianę nad biurkiem w pokoju dziecka?

Metamorfoza pokoju dziewczynek ciąg dalszy. 🙈🔥❤️

Kochani moi plakaty w domciu jesteście na tak czy nie ?.. Ja jestem na tak bo według mnie ocieplają one wnętrze, nadają odpowiedni klimat w nim . 😍 Wiecie o tym, że plakaty dekoracyjne już od kilku lat uznawane są za dekoracyjny hit a w moim określeniu mega sztosik .🔥 Zdobi się nimi już nie tylko ściany w salonie ale i też w przedpokoju, sypialni, kuchni czy właśnie pokoju dziecięcym. 😍❤️💯

Pokój dziecięcy powinien być funkcjonalny ale nie można nam też zapomnieć o tym aby był też ciepły ,przytulny i bezpieczny dla naszego dziecka. 

Pokój dziecięcy powinien też mieć wyznaczone

  • 1.spokojne miejsce ,w którym dziecko będzie mogło bez problemu się skupić na nauce i odrabianiu lekcji .W tym miejscu nie szalała bym z dodatkami i ozdobami aby to nie dekoncentrowało czyli odciągało wzroku od nauki naszego dziecka .
  • 2.miejsce w którym będzie mu się dobrze odpoczywało i spało .To miejsce ozdobiła bym czymś co bardzo fajnie naszemu dziecku się kojarzy ,coś czemu ufają ,co bardzo lubią .Poczynając od pościeli pod którą dzieci będą spały czyli pościeli z ulubionymi bohaterami bajek czy ulubionym kolorem kończąc na np. fajnej naklejce nad łóżkiem ,która będzie przywoływała coś miłego przed zaśnięciem .
  • 3.oraz miejsce ,które będzie kącikiem do zabawy .Tutaj stworzyła bym kolorowe ,wesołe miejsce ,taką prawdziwą ,wesołą krainę zabawy .

Pamiętajmy też ,że pokój dziecka takim powinien być ,ma to być pokój urządzony pod dziecko ,mieć jego ulubione kolory czy postacie z bajek .W urządzeniu pokoju warto zadbać o ściany aby nie były sterylnymi ,pustymi ,zimnymi ścianami a ciepłym klimatem ,który poczuje dziecko przebywając w tym pokoju .

W ozdabianiu ścian idealnie pomogą obrazy bądź naklejki czy fototapety .Na rynku sprzedażowym jest ogromny wybór i ceny są myślę przystępne na każdą kieszeń .

Obrazy i naklejki na ścianę  do pokoju dziecięcego – o czym trzeba pamiętać?

Wybierając obrazy dla dzieci, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Pierwszym z nich jest wiek naszego dziecka .Wiadomo ,że dwulatkowi nie powiesimy w pokoju obrazów z motywem Harego Potera a pięciolatce myszki miki.
  • Druga kwestia to zainteresowania dziecka. Warto porozmawiać z dzieckiem ,podpytać co chciało by mieć na ścianach w pokoju
  • Trzecia to wystrój pokoju .Pamiętajmy aby był spójny gdyż jeśli każda ściana będzie inna ,dodatki jeszcze inne to może to dziecko drażnić i spowodować ,że nie będzie czuło się dobrze we własnej przestrzeni .

Jeśli macie ściany białe to z dodatkami możecie poszaleć kolorystycznie .Jednak gdy ściany są w kolorze to postawiła bym na delikatne ,pastelowe kolory .

Dziś chciałabym pokazać Wam jak wygląda gotowa ściana i miejsce do nauki dla moich dziewczynek .O biurku pisałam Wam też tutaj więc klik i jesteście we wpisie .

Porządek na biurku u dziecka -czy to możliwe ?- moje niezastąpione gadżety

Mały ,różowy akcent w pokoju dziewczynek

Biurko ALEX IKEA w pokoju dziewczynek

Czym kierowałam się kupując krzesła do biurka dla dzieci  ?

Teraz zapraszam Was ,chodźcie obejrzeć galerię zdjęciową z gotowego miejsca do nauki dziewczynek . Pamiętajcie aby w komentarzu napisać czy udało mi się Was czymś zainspirować oraz jak podoba Wam się ta przemiana .

LINK PLAKATY AMAZON.DE

 

Na dziś to tyle .Widzimy się niebawem w kolejnych wpisach z metamorfozy pokoju dziewczynek .

 

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ TEN WPIS PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, GDY:

💖  polajkujesz go albo udostępnisz
💖  zostawisz po sobie ślad w formie komentarza
💖  zaobserwujesz mojego Facebooka oraz Instagrama 

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.